Zdrowie od podstaw - dieta - płaski brzuch - zdrowa linia!

Jakich błędów unikać chcąc mieć płaski brzuch

17 sierpnia 2020

Trenerzy osobiści przyznają, że szczególnie często są zatrudniani właśnie po to, aby pomóc swoim klientom w osiągnięciu płaskiego brzucha, co zwykle okazuje się być spełnieniem największego marzenia tych ostatnich. Często marzenie to jest zresztą charakterystyczne dla osób, które wcale nie stronią od ćwiczeń i podchodzą poważnie do zaleceń dietetyków. Dlaczego więc uzyskanie płaskiego brzucha jest tak trudne. Nikt nie kwestionuje tego, że bardzo ważnym elementem rzeźby jest odpowiednia dieta, warto więc zastanowić się nad tym, czy jemy dokładnie tak, jak powinniśmy. Im szybciej zadamy sobie to pytanie, tym lepiej, warto więc zastanowić się nad odpowiedzią na nie jeszcze zanim zaczniemy realizować nasz plan treningowy.

Co ważnie, nie musi być to wcale dieta restrykcyjna. Warto zatem stawiać na chude mięso, jajka, ryby i niektóre produkty nabiałowe. Każde danie powinno mieć tez w swoim składzie porcję warzyw, w tym tak zdrowych, jak choćby kalafior, brokuły, szpinak, sałata, pomidor oraz papryka czerwona, co pomoże nam w pozyskaniu gazetka biedronka​zarówno energii, jak i błonnika oraz witamin niezbędnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli dieta ma nam przynieść sukces i rezultat, jakiego się spodziewamy, warto zainwestować również w tłuszcze nienasycone. Te dostarczają nam choćby nasiona i orzechy. Niestety, płaski brzuch nie jest możliwy do zrealizowania, jeśli lubimy cukry proste, warto więc zrezygnować nie tylko z samych słodyczy, ale również z makaronu jajecznego oraz z białego pieczywa. Jeśli więc trudno nam zwalczyć ochotę na coś słodkiego, najlepszym rozwiązaniem może okazać się jabłko.

Wiele osób zmaga się jednak z problemem brzucha dalekiego od ideału nawet pomimo tego, że ich diecie nie da się wiele zarzucić. W takim przypadku problemem może być jeden zestaw ćwiczeń wykonywanych nieustannie. Owszem, różne warianty brzuszków to dobre rozwiązanie, warto jednak pamiętać o tym, że mięśnie brzucha można ćwiczyć na wiele sposobów korzystając choćby z piłki fitness. Czasem błędne są jednak nie tyle same ćwiczenia, ile rodzaj stosowanego przez nas treningu. Wiele osób koncentruje się przede wszystkim n bieganiu, często można bowiem usłyszeć, że właśnie ta forma aktywności jest najskuteczniejsza, jeśli zależy nam na spalaniu tkanki tłuszczowej. Oczywiście, trening aerobowy ma sens zwłaszcza, jeśli wykonuje się go odpowiednio intensywnie, warto jednak pamiętać również o korzyściach, jakie płyną z treningu siłowego. Ten może być wykonywany dwa razy w tygodniu, już taka dawka bowiem doprowadzi do wzmocnienia mięśni i pobudzenia hormonu wzrostu i testosteronu.

Autor

Massfood

Klinika zdrowego żywienia

Przeczytaj także