Zdrowie od podstaw - dieta - płaski brzuch - zdrowa linia!

Ważne wskazówki żywienia dla kobiet

15 lutego 2017

Zbilansowana dieta jest szczególnie ważna dla kobiet. Pomaga w walce z różnymi chorobami, z ich eliminowaniem i profilaktyką, ułatwia zachowanie odpowiedniej masy ciała i poprawia rezultaty wszelkiej aktywności fizycznej podejmowanej przez kobiety. Przedstawione tutaj ważne wskazówki to rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które mają wątpliwości odnośnie ich diety, oraz jej prawidłowej kompozycji. Nasze wątpliwości odnośnie prawidłowej diety powinny powiększać takie kwestie, jak ciągłe życie w stresie, częste przyjmowanie tak zwanych pustych kalorii, niezaplanowane posiłki i brak realnej kontroli nad tym, ile mikro- i makroelementów znajduje się w naszej diety. Warto podkreślać też, że kierowanie się zasadami ogólnymi diet może być pułapką, ponieważ są one często konstruowane przede wszystkim z myślą o mężczyznach, a ich potrzeby są wyraźnie inne. Dietą kobiety trzeba manipulować w oparciu o zasady odpowiednie dla kobiet.

I. Częste posiłki

Sposobem niektórych kobiet na obniżenie podaży kalorii jest omijanie posiłków. Jest to zły pomysł, ponieważ prowadzi do powiększenia pozostałych posiłków, a to jest sytuacja znacznie gorsza. Przerwy pomiędzy posiłkami pozwalające organizmowi na optymalną pracę nie powinny być dłuższe niż 3-5 godzin. Wtedy organizm jest w stanie przyjmować energie niewielkich porcjach i zużywać ją na bieżąco bez jej większego magazynowania. Jedzenie rzadziej powoduje, że organizm od razu tworzy zapasy, odkłada tkankę tłuszczową oraz zwalnia jego metabolizm. Kobieta tyje. Pominięcie posiłku w czasie dnia zazwyczaj prowadzi też biedronka​do tego, że straty nadrabia się wieczorem, co stanowi najlepszy sposób na przeniesienie wszystkich przyjętych węglowodanów prosto na brzuch i uda.

II. Witamina B2

Ryboflawina, witamina B2, to element pomagający kobietom w metabolizmie tłuszczów. Jej ilość w organizmie szybko spada już po krótkotrwałym wysiłku. W przypadku intensywniejszych treningów i aktywnego trybu życia warto jest skonsultować z lekarzem dietetykiem sposoby na powiększenie dziennej dawni powyżej standardowego 1,3 miligrama.

III. Wapń

Wapń odgrywa kluczową rolę w budowanie silnych kości. Na tę kwestię powinny w szczególności swoją uwagę zwracać kobiety, ponieważ gospodarka wapniowa jest u nich zaburzana poprzez działanie hormonów, zwłaszcza estrogenu. Wszelka aktywność fizyczna mocno zmniejsza ryzyko pojawienia się osteoporozy, ale mała podaż wapnia może powodować, że nasze wysiłki będą szły na ma marne. Najlepszym źródłem wapnia są oczywiście produkty mleczne.

Autor

Massfood

Klinika zdrowego żywienia

Przeczytaj także