Zdrowie od podstaw - dieta - płaski brzuch - zdrowa linia!

Zasady zdrowego odżywiania

28 lipca 2020

Coraz więcej osób świadomie decyduje się na tak zwane zdrowe odżywianie. Z uwagi na rozpowszechnienie tego trendu narosło wokół niego wiele mitów, a znalezienie rzetelnych informacji wcale nie jest proste. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które jasno pokażą czym tak naprawdę jest zdrowe odżywianie.

Spożywaj posiłki regularnie

Sposobem na to, aby uregulować metabolizm, a jednocześnie nadać mu odpowiednie tempo jest spożywanie posiłków o tych samych porach. To także sposób na wprowadzenie pewnej rutyny, co z kolei ułatwia przestrzeganie diety.

Częściej, a mniejsze porcje

Specjaliści z zakresu żywienia wskazują, że dziennie należy spożywać 5 – 6 posiłków. Jedząc tak często, należy jednak pamiętać, że posiłki nie mogą być nadmiernie obfite. Jedzenie co kilka godzin sprawia, że organizm otrzymuje energię niezbędną do działania. To z kolei skutecznie chroni przed sięganiem po przekąski, które uwielbiamy wówczas, gdy dotykają nas napady głodu będące w dużej mierze konsekwencją zbyt długich przerw między kolejnymi posiłkami.

napój

Pij dużo wody

Każdy, kto chce prowadzić zdrowy tryb życia i odżywiać się zgodnie z obowiązującymi aktualnie zasadami powinien polubić regularne nawadnianie. W ciągu należy dostarczyć naszemu ciału około dwa litry wody. Pić można niegazowaną wodę mineralną. Sprawdzają się również ziołowe napary, a także niesłodzone herbaty (również owocowe).

Postaw na różnorodność

Tworząc swój dzienny jadłospis, warto zadbać o to, aby znalazły się w nim dania z różnych składników. To sposób na to, aby dieta szybko się nie znudziło. Jedząc urozmaicenie, można być również pewnym, że organizm otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Autor

Massfood

Klinika zdrowego żywienia

Przeczytaj także