Zdrowie od podstaw - dieta - płaski brzuch - zdrowa linia!

Czy sklepy będą otwarte w niedzielę, 2 lipca?

1 lipca 2023

 

Czy sklepy są czynne 2 lipca?

Niedziela 2 lipca 2023 roku jest niedzielą niehandlową, co oznacza, że większość sklepów jest zamknięta. Jednak wybrane placówki, należące do sieci sklepów Żabka, Carrefour Express oraz innych sieci franczyzowych, mogą być otwarte. Należy jednak pamiętać, że godziny otwarcia tych sklepów mogą być zmienione w porównaniu do zwykłych dni handlowych, dlatego warto sprawdzić ich dostępność w niedzielę w Internecie.

Wigilia będzie dniem wolnym od pracy

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada na 24 grudnia, który jest niedzielą handlową.

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, powiedział, że w tym roku Wigilia nie będzie pracująca, co jest nowością. Wigilia przypada na niedzielę, a mimo że jest to dzień handlowy, zdecydowano się to zmienić. Minister podkreślił, że Polacy zasługują na wolny dzień Wigilii.

Wyjątki od zakazu handlu w niedziele oznaczają sytuacje, gdy pewne sklepy mają zezwolenie na prowadzenie działalności handlowej w dni wolne od pracy.

W przypadku zakazu handlu w niedziele istnieją pewne wyjątki, a ustawodawca stworzył listę miejsc, które mogą być otwarte w każdą niedzielę. Za naruszenie tego zakazu grozi kara od 1000 zł do 100 tys. zł, a w przypadku uporczywego łamania przepisów - kara ograniczenia wolności.

Jakie sklepy mogą być otwarte w niedziele?

Do sklepów i placówek otwartych w niedziele niehandlowe należą między innymi:

  • - Sklepy mogą być prowadzone wyłącznie przez właścicieli lub członków ich najbliższej rodziny, którzy pracują bez wynagrodzenia.
  • - miejsca, gdzie można zatankować paliwo
  • - miejsca handlowe i usługowe na dworcach
  • - sklepy, w których sprzedawane są kwiaty i rośliny
  • - sklepy, w których sprzedaje się lekarstwa i inne produkty związane z ochroną zdrowia.
  • - miejsca, w których wypiekane są pieczywo i wyrabiane słodkości
  • - lokale gastronomiczne, kafejki, knajpy

Gdzie znaleźć informacje o promocjach sklepowych?

Chociaż sklepy mogą być zamknięte w niedzielę niehandlową, to warto pamiętać, że wiele sieci handlowych publikuje swoje gazetki promocyjne online. W ten sposób, nawet w dni, gdy sklepy są zamknięte, klienci mogą sprawdzić aktualne promocje i zaplanować swoje zakupy na najbliższe dni handlowe.

Autor

Massfood

Klinika zdrowego żywienia

Przeczytaj także