Zdrowie od podstaw - dieta - płaski brzuch - zdrowa linia!

Jak uzyskać zdrową linię?

9 czerwca 2020

Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na płaski brzuch, lepszą sylwetkę i więcej zdrowia.

I. Marsze

Niezależnie od tego, jak silne będą nasze mięśnie, nie będą one widoczne pod warstwą tłuszczu. Trzeba koniecznie popracować nad jego spalaniem. Optymalny w tym celu jest trening aerobowy, czyli bieganie, pływanie i jazda na rowerze, ale na początek znakomity jest marsz. Zwłaszcza w trybie interwałowym, czyli ze zmianami tempa. Truchtamy przez minutę, a potem dwie minuty idziemy szybkim krokiem.

II. Umiar

Nie tylko bardzo intensywny trening daje rezultaty. Wręcz przeciwnie, ponieważ mięśnie brzucha lubią trochę odpoczynku. Optymalną ilością sesji treningowych w tygodniu jest liczba 3. Wybrać należy 3 ćwiczenia na mięśnie brzucha i wykonywać 4 serie po 30 powtórzyć. To wystarczy. Od ilości ważniejsze jest, by każde powtórzenie było wykonane pieczołowicie. Nie wolno oszukiwać. Do tego trzeba też prawidłowo oddychać napinając miejsce przy wydechu i rozluźniając je przy wydechu.

III. Urozmaicaj ćwiczenia

Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha powinien być różnorodny. Co kilka tygodni dobrze jest zmienić co najmniej połowę zestawu ćwiczeń lub nawet zmienić go w całości. Zamiast zwykłych brzuszków można wykonywać brzuszki na piłce. Dobrym pomysłem jest też wybranie się do klubu fitness, gdzie nauczymy się wielu nowych ćwiczeń. Instruktor pomoże nam na przykład nauczyć się ćwiczeń na mięśnie brzucha na bieżni oraz na piłce bosu. Efekty przyjdą znacznie szybciej.

IV. Napięcie jest ważne

Pracę nad mięśniami brzucha można prowadzić cały dzień. Dobre do tego są ćwiczenia izometryczne, w których napinamy mięśnie bez wykonywania ruchu w gazetka biedronka​stawach. Są to ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie, które nie mają bezpośredniego przełożenia na płaski brzuch, ale poprawiają efektywność innych ćwiczeń i naszą kondycję ogólną. Wykonuje się je poprzez napinanie mięśni brzucha tak, jakbyśmy chcieli przyciągnąć pępek do kręgosłupa.

V. Wysypiaj się

Sen ma tutaj kluczowe znaczenie. W tym przypadku bezpośrednio na apetyt, ponieważ odpowiedni rytm snu i czuwania zmniejszy poziom kortyzolu, co wpłynie na zmniejszenie łaknienia i skuteczniejszą redukcje tkanki tłuszczowej. Jest to ważny czynnik dla naszego zdrowia ogółem.

VI. Zacznij już teraz

Zmiana naszego stanu to proces. Jeśli zaczniemy go za miesiąc, pierwsze efekty zobaczymy miesiąc później niż jest to możliwe. Nasz trening to nie jest jakaś radykalna zmiana trybu życia, więc można i trzeba zacząć go już teraz, zaraz po przeczytaniu tego tekstu. Nic przecież nie stoi temu na przeszkodzie.

Autor

Massfood

Klinika zdrowego żywienia

Przeczytaj także